ZASTOSOWANIE: Gotowa do użycia zewnętrzna gładź szpachlowa przeznaczona do wygładzania powierzchniścian i sufitów przed malowaniem elewacyjnymi farbami akrylowymi, silikonowymi lub silikatowymi. Może być stosowana na typowe podłoża mineralne, tynki cementowe, cementowo-wapienne. Tworzy powłoką oddychającą i paro przepuszczalną stworzoną na bazie minerałów drobno mielonych. Stosowana może być na powierzchniach pokrytych klejem i siatką wzmacniającą jako zewnętrzny tynk elewacyjny o gładkiej strukturze przeznaczony do dalszego malowania. Gładź szpachlowa MASter PUTZ OUTSIDE jest gęstą masą o konsystencji plastycznej, składającą się ze spoiwa akrylowego, wypełniaczy dolomitowych oraz dodatków modyfikujących.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże powinno być nośne, równe, suche, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych tj. brud, kurz, pył, tłuste zabrudzenia i bitumy oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Warstwy podłoża o słabej przyczepności np. odspojone powłoki malarskie, słabe tynki niezwiązane cząstki muru, należy usunąć. Jeżeli istnieje potrzeba redukcji chłonności podłoża, zaleca się stosowanie preparatu gruntującego.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU: Opakowanie zawiera produkt gotowy do użycia i nie wolno dodawać innych składników. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania dokładnie wymieszać wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji.
ZASTOSOWANIE PRODUKTU: Masę szpachlową nakładać cienką równomierną warstwą za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Jednorazowo nakładana warstwa nie powinna przekroczyć grubości 2 mm. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzednich, zaleca się nakładanie 2-3 warstw. Po wyschnięciu szpachlowane powierzchnie szlifować drobnoziarnistym papierem ściernym lub siateczką do szlifowania. Po szlifowaniu powierzchnię odpylić przed malowaniem, zagruntować preparatem gruntującym. W przypadku obróbki na mokro za pomocą spryskiwacza i gąbki, podłoże nie wymaga gruntowania, tworząc jednocześnie efekt skórki pomarańczowej. Gładź szpachlową MASter PUTZ OUTSIDE można nakładać również za pomocą agregatu natryskowego z pistoletem kubełkowym.
ZALECENIA WYKONAWCZE
- Proces przygotowania i wiązania gładzi szpachlowej powinien przebiegać w temperaturze powietrza oraz temperaturze podłoża od +50C do +250C.
- Niska temperatura, podwyższona wilgotność oraz brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wydłużają czas wysychania gładzi szpachlowej.
- Po zakończeniu prac narzędzia i ręce należy umyć bieżącą wodą pamiętając, że po wyschnięciu czyszczenie jest utrudnione. Powierzchnię świeżo zabrudzonych elementów należy przetrzeć wilgotną szmatką.
- Na nowo wykonanych podłożach mineralnych tj. beton, tynki cementowe i cementowo – wapienne, można rozpocząć prace przygotowawcze i nakładanie gładzi szpachlowej po min. 3 – 4 tygodniach od wykonania.
Podczas szlifowania używać maski przeciwpyłowej i okularów ochronnych. Gładź szpachlowa posiada odczyn alkaliczny, należy chronić oczy i skórę. W przypadku bezpośredniego kontaktu z oczami należy płukać je obficie wodą i skontaktować się z lekarzem.
DANE TECHNICZNE
- Temperatura stosowania +50C do +250C
- Temperatura podłoża +50C do +250C
- Przyczepność do płyt gipsowych ≤ 0,25 MPa
- Przyczepność do betonu ≤ 1,0 MPa
- Konsystencja - gęsta masa, kolor - biały
- Gęstość objętościowa około 1,5 g/cm3
WARUNKI PRZECHPWYWANIA I TRANSPORTU: Przechowywać w nieuszkodzonym oryginalnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze od +50C do +250C. Chronić przed mrozem i przegrzaniem. Okres przydatności do zastosowania – 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
ZUŻYCIE
Podłoża betonowe – 3,8 kg/m2
Elewacje z siatką i klejem – 3,5 kg/m2
Tynki mineralne – cementowo – wapienne – 3,8 kg/m2
Tynki cienkowarstwowe 1,5 mm – 4,2 kg/m2
W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.